Sposoby na team building dla firm

Organizacja imprezy integracyjnej dla małej grupy wymaga innego podejścia w porównaniu z organizacją imprezy dla dużej firmy lub korporacji. Zajęcia team-buildingowe dla firm małych grup mogą być rozgrywane przez niewielką liczbę uczestników przy niewielkim lub zerowym wyposażeniu. Od małych zespołów wymaga się ścisłej współpracy przez długi czas, dlatego pracownicy muszą się rozumieć i skutecznie komunikować.

Węzeł ludzki

Węzeł ludzki to świetna gra zachęcająca pracowników do wspólnej pracy nad rozwiązaniem problemu. Gra wymaga dobrego przywództwa i współpracy, aby rozwiązać zagadkę.

Świetne dla: Rozwiązywania problemów, komunikacji
Czas trwania: 5-10 min.
Gracze: 6+ (wymagana parzysta liczba)

Jak grać w Ludzki Węzeł

Aby zagrać w węzeł ludzki, gracze muszą stanąć w kręgu zwróceni do środka. Następnie każdy gracz musi wyciągnąć prawą rękę i złączyć ją z kimś naprzeciwko siebie (gracze nie powinni łączyć rąk z nikim po swojej bezpośredniej prawej lub lewej stronie). Na koniec należy zrobić to samo z lewą ręką, łącząc dłonie z nowym partnerem.

Celem gry jest rozplątanie węzła, bez zwalniania sobie rąk, tak aby gracze zakończyli grę stojąc w idealnym kole ze złączonymi rękami. Aby to osiągnąć, gracze będą musieli obracać się, skręcać i przechodzić przez swoje ręce, cały czas utrzymując dobrą komunikację.

Ślepiec

Ślepiec to świetna gra do poprawy komunikacji w małych zespołach, która sprawi, że wszyscy będą się śmiać w mgnieniu oka.

Świetna do: dobrej zabawy, wzmocnienia komunikacji i umiejętności słuchania
Czas trwania: 5-10 min.
Gracze: 4+
Będziesz potrzebował: Losowy przedmiot, co najmniej 2 opaski na oczy

Jak grać w Ślepca

Aby zagrać w Ślepca, podziel graczy na drużyny i każ im stanąć razem za linią startową. Następnie jeden członek z każdej drużyny musi założyć opaskę na oczy, podczas gdy ktoś umieszcza losowy obiekt gdzieś w pokoju. Użyj czegoś, co jest miękkie i nie ma żadnych ostrych krawędzi.

Po usłyszeniu „Start!” Zespoły muszą poprowadzić swojego oślepionego kolegę z drużyny do losowego obiektu, zanim opozycja dotrze tam pierwsza. Gracze wydający polecenia nie mogą przejść przez linię startu i mogą wydawać polecenia tylko słownie. Pierwsza drużyna, która znajdzie się na losowym obiekcie, wygrywa.

Idealny kwadrat

Idealny kwadrat zachęca pracowników do przewodzenia lub współpracy z rówieśnikami, wykorzystując komunikację werbalną do przekształcenia długości sznurka w idealny kwadrat z zawiązanymi oczami.

Świetne dla: Przywództwo, komunikacja, umiejętność słuchania, rozwiązywanie problemów
Czas trwania: 10-20 minut
Gracze: 4-10
Potrzebne będą: Opaski na oczy, długi kawałek liny ze związanymi końcami

Jak grać w Idealny kwadrat?

Aby zagrać w Idealny kwadrat, zawiąż każdemu z graczy opaskę na oczy i każ im utworzyć koło skierowane do środka, trzymając w rękach kawałek liny. Po utworzeniu koła, gracze mogą położyć linę na ziemi i zrobić kilka kroków do tyłu.

Teraz zaczyna się gra. Gracze muszą spróbować przesunąć linę tak, aby utworzyła na ziemi idealny kwadrat. Aby to zrobić, gracze powinni wyznaczyć lidera, który będzie kierował swoimi rówieśnikami używając tylko swojego głosu.