Kurs korony norweskiej

Kurs korony norweskiej to bardzo istotny wskaźnik zarówno dla osób planujących wycieczkę do Norwegii, jak i dla coraz większej rzeszy Polaków pracujących sezonowo w Norwegii z zamiarem powrotu do kraju i przewalutowania zarobionych koron na złotówki.

Polscy pracownicy w Norwegii

Norweski Urząd ds. Cudzoziemców szacuje, że na terenie Norwegii przebywa ok. 115 tys. Polaków, z których aż 10% pracuje na czarno. Polacy stanowią obecnie największą mniejszość narodową w Norwegii, a zdecydowana większość z nich zarobione pieniądze prędzej czy później wysyła do Polski, czy to w formie zapomogi dla rodziny, czy po zakończeniu sezonowej pracy, podczas powrotu do ojczyzny. Duże zainteresowanie kursem korony norweskiej (https://comparic.pl/kurs-korony-norweskiej-nokpln-notowania-online/) sprawia, że waluta Norwegii nie jest już egzotyczną walutą, a marże kantorów nałożone na transakcje zawierane na parze NOK/PLN są relatywnie niskie.

Korona norweska wciąż jest bardzo wysoko wyceniania w stosunku do złotówki. Atrakcyjny kurs połączony z wysokimi pensjami oferowanymi w Norwegii sprawiają, że praca tymczasowa w tym kraju staje się coraz bardziej popularną alternatywą w Polsce. Powracający do kraju Polacy są zazwyczaj w stanie wymienić zarobione korony na satysfakcjonującą sumę w złotówkach nawet pomimo bardzo wysokich kosztów utrzymania w Norwegii.

Polecamy także: https://adwokat-kaliszewski.pl/umowy-2/

Kurs korony norweskiej dla turystów

Norwegia nie jest najpopularniejszym celem wycieczek dla polskich turystów, ale mimo wszystko ten kierunek wyjazdów wciąż zyskuje na znaczeniu. Głównym tego powodem jest dość niewielka ilość popularnych zabytków oraz wysokie ceny wycieczek. Polski turysta chcący przygotować się do wyjazdu i wymienić NOK na PLN zmuszony jest do wydania niemałej sumy pieniędzy. Na szczęście jednak zdecydowana większość kantorów, zarówno stacjonarnych jak i internetowych, oferuje handel na parze NOK/PLN, a duża konkurencja wymusza na firmach atrakcyjny, niski spread. Dlatego też przed dokonaniem zakupu należy koniecznie sprawdzić kurs korony norweskiej oferowany przez różne firmy i sprawdzić, która z ofert pasuje najlepiej.

Autor: Comparic