Dlaczego poleca się inwestowanie w złoto podczas kryzysu

Od zawsze powtarza się jak mantrę, że inwestowanie w złoto jest dobrym sposobem na zabezpieczenie się przed ewentualną utratą wartości twoich oszczędności. Co to oznacza? Otóż Złoto jest najbardziej znanym kruszcem na całym świecie. Jest uznawane w każdym państwie. Dlatego niezależnie od panującej sytuacji w danym państwie będziesz posiadać swoją wartość, którą uzyskałeś na przestrzeni lat na skutek wykonanej przez ciebie pracy. To wszystko jest bardzo istotne zwłaszcza wtedy, kiedy faktycznie jesteś zorientowany na pomnażanie swoich oszczędności.

Czy faktycznie inwestowanie w złoto ma sens?

Tak, złoto od lat wzrasta w umiarkowanym tempie przez, co inwestycje w nie jest jak najbardziej opłacalne oraz bezpieczne. Od niepamiętnych czasów konkurentem złota jest srebro. W praktyce jest jego przeciwieństwem z bardzo prostej przyczyny. Srebro charakteryzuje się niestabilnym wzrostem, ale zdecydowanie szybszym aniżeli złoto. Ceną tego mogą się okazać nagłe i nieprzewidywalne spadki. Ten, kto chce się szybko wzbogacić powinien oczywiście zdecydować się na inwestowanie w srebro, natomiast musi mieć świadomość tego, że ponosi zdecydowanie większe ryzyko. Złoto jest bezpieczne, dlatego wybierają je oszczędzający.

Sprawdź kurs złota na http://comparic.pl/cena-zlota-gram-notowania-kurs-uncji-zlota/

Dlaczego akurat złoto?

pióro

Złoto jest kruszcem, które charakteryzuje się stabilizacją. Dlatego jest utożsamiane z oszczędnościami. Od wielu lat złoto utrzymuje tendencję wzrostową, co pozwala na zakup jeszcze większej ilości danego towaru lub usługi. Co to oznacza? Przede wszystkim należy mieć na uwadze sam fakt, że złoto jest tym, co charakteryzuje się rzadkimi oraz nieznacznymi spadkami w swojej wartości, dlatego jest to bezpieczna inwestycja przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy nie znają się na giełdzie, gdzie trzeba non stop śledzić wszelkie przesłanki warunkujące twoje decyzje giełdowe.

Złoto a inflacja

wykres

Czego boi się każda osoba, która myśli o oszczędnościach? Przed wszystkim inflacji, czyli cichego złodzieja wartości. Mówi się o niej również często, jako o ukrytym podatku. Wszystkie te określenia mają swoją rację. Czym jest w ogóle inflacja? Jest to zjawisko, które charakteryzuje się spadkiem cen towarów oraz usług. Idąc jednak dalej to oznacza znowu, że pieniądz traci na swojej wartości. Za banknot dziesięciozłotowy po pewnym czasie w warunkach inflacji nie kupisz już tego, co wcześniej kosztowała właśnie równe 10 zł, ponieważ straci on na swojej wartości. To oznacza, że to samo dzieje się właśnie z twoim oszczędnościami, kiedy decydujesz się na ich trzymanie w przysłowiowej skarpecie. Stąd zaleca się właśnie rezygnowanie z takich tradycyjnych metod odkładania pieniędzy. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać właśnie ze złota lub lokat bankowych. Złoto jest odporne na proces inflacji, dlatego wartość, która jest zamagazynowana w złocie nie spada i nie ucieka z twojego posiadania na skutek działania niechcianych zjawisk ekonomicznych.

Złoto jest bardzo ciekawym kruszcem. Charakteryzuje się przede wszystkim dużą odpornością na zjawisko inflacji, co pozwala tobie magazynować wartość w sztabkach bez obawy przed jej utratą w czasie. W końcu same rezerwy w największych bankach są po dziś dzień przechowywane właśnie w złocie w specjalnych skarbcach.